Contact

Internationella Engelska Skolan i Sundsvall
Universitetsallén 26
852 34, Sundsvall
TEL:   060-744 5050, 060-744 5057

Sjukanmälan-telefonsvarare/To report illness use schoolsoft or call 060-744 5059

Pascal Brisson - Principal/Rektor
E-post:  pascal.brisson.sundsvall@engelska.se
Tel: 070-222 03 46

Petra Håkansson - Assistant Principal
E-post:  petra.hakansson.sundsvall@engelska.se
Tel: 070-410 79 81

Anna-Maria Allanius - Assistant Principal
E-post:  anna-maria.allanius.sundsvall@engelska.se 
Tel: 070 164 3335

Karin Henriksson - Receptionist
E-post:  karin.henriksson.sundsvall@engelska.se
Tel:  070-164 63 07

Louella Näslund - School Secretary/Sekreterare
E Post:  louella.naslund.sundsvall@engelska.se
Tel:  070-003 92 91

Fia Götze Hägg – School Secretary Assistant
E-Post:  fia.gotze-hagg.sundsvall@engelska.se 
Tel:  073-2330840

Christina Sundling - Economist/Skolekonom
E-post:  christina.sundling.sundsvall@engelska.se
Tel:  0701646306

Elin Hult- Nurse/ Skolsköterska - Årskurs 3, 4 och 9
E-post:  Elin.hult.sundsvall@engelska.se
Tel:  0709718603

Kristin Hägglund - Nurse/ Skolsköterska- Årskurs 5 och 7
E-post: kristin.hagglund.sundsvall@engelska.se
Tel:  070-975 23 32

Malin Vesström - Skolsköterska/Nurse-Årskurs 6 och 8
E-post: malin.vesstrom.sundsvall@engelska.se
Tel:  072-853-1298

Annie Rowland- Head of Fritids                                                                                                                                 Epost: annie.rowland.sundsvall@engelska.se                                                                                                                                                                          Tel: 070-9718578

Jessica Diamant - Counselor/Kurator -Årskurs 3, 7, 8 och 9
E-post:  jessica.diamant.sundsvall@engelska.se
 

Marcus Haglund - Counselor/Kurator - Årskurs 4, 5 och 6
E-post: marcus.haglund.sundsvall@engelska.se
Tel:  070-9752331

Ann-Christin Timståhl - Special Educator/Speciallärare
E-post:  ann-christin.timstahl.sundsvall@engelska.se 
Tel:  073 6607178

Pieter Strijdom -Student Development Team
E-post:  pieter.strijdom.sundsvall@engelska.se