Contact

Internationella Engelska Skolan i Sundsvall
Universitetsallén 26
852 34, Sundsvall
TEL:   060-744 5050, 060-744 5057

Sjukanmälan-telefonsvarare/To report illness use schoolsoft or call 060-744 5059

JUNIOR CLUB (FRITIDS):  070 164 3340

Pascal Brisson - Principal/Rektor
E-post:  pascal.brisson.sundsvall@engelska.se
Tel: 070-222 03 46

Petra Håkansson - Assistant Principal
E-post:  petra.hakansson.sundsvall@engelska.se
Tel: 070-410 79 81

Karin Henriksson - Receptionist
E-post:  karin.henriksson.sundsvall@engelska.se
Tel:  070-164 63 07

Louella Näslund - School Secretary/Sekreterare
E Post:  louella.naslund.sundsvall@engelska.se
Tel:  070-003 92 91

Lena Byberg – School Secretary Assistant
E-Post:  Lena.Byberg.sundsvall@engelska.se
Tel:  060-744 5052 

Christina Toomey - Economist/Skolekonom
E-post:  christina.toomey.sundsvall@engelska.se
Tel:  060-744 5051

Anna Larsson- Nurse/ Skolsköterska -Year 7-9
E-post:  anna.larsson.sundsvall@engelska.se
Tel:  060-744 5055

Malin Vesstrom - Nurse/ Skolsköterska- Year 4-6
E-post:  malin.vesstrom.sundsvall@engelska.se
Tel:  072-853-1298

Jessica Diamant - Counselor/Kurator
E-post:  jessica.diamant.sundsvall@engelska.se
Tel:  060-744 5056

Ann-Christin Timståhl - Special Educator/Speciallärare
E-post:  ann-christin.timstahl.sundsvall@engelska.se 
Tel:  060-744 5065

Pieter Strijdom -Student Coordinator & Jr Club Coordinator
E-post:  pieter.strijdom.sundsvall@engelska.se
              Junior Club